עבודות ביוב בתל אביב

מפעם לפעם אנחנו מדווחים על תקלה במערכת הביוב של תל אביב ובזרימה גועשת של שפכים אל עבר חוף ים ביש מזל (שכמובן נסגר מייד וגורם לכולנו לתהות מדוע מדינה שנחשבת מתקדמת ומפותחת עדיין מגיעה בתדירות בלתי מבוטלת למצב מתסכל שכזה). מי שאחראי על מערכת הביוב העירונית של תל אביב, כמו גם על מערכות הביוב בערים הסמוכות ובכל גוש דן, הוא כמובן השפד"ן (מכון טיהור שפכי גוש דן) ולא תושבי העיר, אבל גם החלק הנמצא באחריות האזרחים הפרטיים מועד לפורענות (לפחות בחלקו, שהרי חלק בלתי מבוטל של התשתיות של העיר המובילה בארץ הוא כבר בן עשרות שנים) – מסיבה זו ישנו ביקוש רב לבעלי מקצוע האמונים על עבודות ביוב בתל אביב, על סוגיהן השונים, ובכל מקרה של תקלה, או אפילו חשש לתקלה, כדאי מאוד להזעיק אחד מהם, שכן בעיה קטנה שאינה מטופלת מייד עלולה לצמוח לכדי מצוקה וקשה ומסריחה במיוחד.

צילום קווי ביוב

אחת האופציות היותר נפוצות של עבודות ביוב בתל אביב היא צילום קווי ביוב.

צילום שכזה, המתבצע באמצעות ציוד ייעודי ומשוכלל במיוחד, מתבצע במטרה לאתר במדויק ובקלות יחסית תקלות שונות. בזכות המצלמות החדישות נחסך הצורך לחפור לעומק או לבצע קידוחים בבטון על מנת לאתר את מקורן של תקלות שונות – וכך נחסך כסף רב, זמן יקר (ובתל אביב במיוחד זמן שווה כסף) ולא מעט בלגן.

סילוק שורשים מביוב

הביוב שלנו הוא אטרקציה של ממש לשורשי העצים השונים, שכידוע תל אביב משופעת בהם (וטוב שכך!). הסיבה לכך היא שבביוב יש גם מים וגם שלל מינרלים וחומרים מזינים כך ששורש שמצליח למצוא דרך לחדור אל בור ביוב נהנה מתנאי צמיחה אופטימליים.

לכאורה, אידיליה – אך בפועל השורשים מתרבים בקצב מסחרר ועלולים לסדוק עד מהרה את הביוב ולהוביל לנזילות והצפות בלתי נעימות בעליל.

הפיתרון: אינסטלטור בעל ציוד מיוחד לסילוק שורשים מביוב, כשמן הסתם רצוי להעדיף אינסטלטורים בתל אביב שיגיעו חיש קל וימנעו נזק חמור.

תיקון ביובים

משימה נוספת שלמענה מוזעקים במקרים רבים אינסטלטורים בתל אביב היא תיקון בריכות ביוב.

הסיבה לכך היא שחלק גדול מבריכות הביוב הינן מיושנות ועשויות חומרים דוגמת אזבסט או חרס, המתאפיינים בקשיחות יתרה ועל כן נוטים להיסדק עקב תנועת קרקע (שמתרחשת באופן טבעי כל הזמן). כדאי לדעת שטכנולוגיות חדשניות מאפשרות לאינסטלטורים לשפץ ולתקן ביובים בזמן קצר, כמעט בלי בלגן ובהתאם גם המחיר סביר.

איך לשמור עלה ביוב בתל אביב?

רוב תושבי תל אביב מתגוררים בבניינים משותפים, וכפי שקורה בלא מעט מקרים, ברגע שמערכת מסוימת – ובמקרה זה הביוב – אינה פרטית אלא נמצאת תחת אחריות משותפת הרי שישנה סבירות בלתי מבוטלת כי לפחות אחד השכנים לא ישמור עליה ועד מהרה גם שכנים אחרים "יחסכו" לעצמם את הצורך לשמור על הביוב, וחבל.

חבל כי כל שעליכם לעשות כדי למנוע סתימות מיותרות הוא להימנע מהשלכת חומרים בלתי מתכלים דוגמת מגבונים, פדים וטמפונים, משימה שבסופו של דבר אינה בלתי אפשרית אלא דורשת מעט רצון טוב ותו לא.

אמנם התנהלות שכזו לא תבטיח אפס תקלות בביוב, שכן כאמור שורשי עצים עלולים לחדור אליו ובנוסף הצינורות פשוט מתיישנים עם השנים, אולם היא מקטינה משמעותית את כמות הסתימות ואת הנזק לצנרת, כך שמומלץ בחום לא להשליך לאסלה חומרים כנ"ל וכן לדאוג לטפל במהירות בכל תקלה.

פורסם בקטגוריה מאמרים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.