תיקון צנרת

צנרת מים נוטה להתבלות עם השנים. מי שגר בדירה בת מספר גדול של שנים יודע כי מידי פעם יש בעייה עם הצנרת. הצינורות נסדקים ונבקעים, מה שגורם לרטיבות בקירות, ולעיתים גם אצל השכנים, ומחייב תיקון של הצנרת, ובמהירות האפשרית. חשוב ביותר להזמין אינסטלטור בכדי לתקן צנרת פגומה, ולא לנסות ולתקן אותה לבד, כי אז הנזק יכול להיות חלילה גדול יותר.

איתור מקום התקלה

לפני שמתקנים צנרת פגומה יש לאתר ולמצוא את מקום התקלה. מקום התקלה יכול להיות בצינור חיצוני, בצינור בתוך קיר, או בצינור אשר נמצא בתחת למרצפות. האיתור עצמו יכול לקחת זמן, משום שלעיתים יש מרחק בין מקום הרטיבות למקום הדליפה, ואז חופרים בקיר לאורך הצינור, או שמרימים מרצפות, עד שמתגלה המקום שגורם לדליפה.

דרכים לתיקון צנרת

לפני שנגשים לתקן צנרת פגומה חשוב לדעת מאיזה חומר עשוי הצינור. יש הבדל בין צינורות מתכת ישנים, לבין צינורות הפלסטיק החדישים של היום. בנוסף, צריך שיהיה בידי אותו אינסטלטור שאמור לתקן את הצינור הציוד המתאים לעבודה.

לפעמים אפשר להסתפק רק בתיקון האיזור הסדוק בצינור: חותכים את האיזור הפגום בצינור במספריים מיוחדים או במסור, מוסיפים מחבר במקום קטע הצינור שהוצא ומהדקים היטב. חשוב להקפיד שהמחבר יהיה בדיוק באותו קוטר כמו הצינור.

דרך אחרת היא החלפה של קטע צינור שלם. מנקודת חיבור אחת לשנייה. פותחים את חיבורי הצינור. מכניסים צינור חדש, מחברים ומהדקים היטב בחזרה.

הדרכים החדישים הן החלפת צנרת בדרך של החדרת צינור חדש לתוך הצינור הישן.

כללי זהירות למי שמתקן צנרת

×      לפני תחילת העבודה יש לסגור את ברז המים הראשי, ולמנוע זרימת מים למקום בו עובדים בתיקון צנרת, אחרת יכולה להיגרם הצפה.

×      בזמן תיקון צנרת חשוב להרחיק מהמקום מכשירים חשמליים מחשש להתחשמלות.

×      אין לפתוח את המים לפני שבודקים שאכן כל החיבורים של הצינורות הושלמו כהלכה.

×      חשוב להיזהר שלא ייכנס חול לתוך הצינורות בזמן העבודה, כי החול עלול לסתום את הצנרת. במיוחד מדובר כאשר עוסקים בתיקון של צינור חיצוני.

פתיחת סתימות

פורסם בקטגוריה מאמרים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.