החלפת צנרת

לעיתים אין ברירה וצריך להחליף צנרת בדירה. הצנרת של הבתים אשר עוברת בתוך הקירות, עשויה מחומרים שמתבלים עם השנים, במיוחד אם מדובר בבתים ישנים בהם הותקנה צנרת ממתכת ולא מחומרי הפלסטיק החדישים של היום. בצנרת יכולות לקרות תקלות: פיצוצים, סדקים דליפות ועוד, ואז יש צורך לתקן או להחליף אותה. זאת עבודה מקצועית שלשם ביצועה חובה להזמין איש מקצוע בתחום – אינסטלטור מיומן ומנוסה.

שיטות העבר לשם החלפת צנרת

בעבר לא הייתה כל ברירה, ובכדי להחליף צנרת צריך היה לפתוח את הקיר מנקודת חיבור בין שני צינורות, לנקודת חיבור נוספת (מרכזיות), וזאת בהנחה שכבר יודעים היכן נמצאת התקלה, משום שלעיתים רטיבות בקיר – המעידה על דליפת מים, יכולה להימצא רחוק ממקור הדליפה, משום שהמים זרמו וטפטפו בתוך הקיר עצמו מרחק מסויים.

לאחר פתיחת הקיר, הוצא הצינור פגום ממקומו, וצינור חדש חובר לאותו מקום. בהנחה שאכן החיבור נעשה כמו שצריך, צריך היה לסגור בחזרה את הקיר, לטייח, לצבוע, ולהדביק קרמיקה – אם מדובר בחדרי שירותים. אין ספק שמדובר בפרוצדורה בעייתית, אשר גורמת ללכלוך רב אותו יש לנקות אחרי סיום העבודה.

שיטות חדישות לשם החלפת צנרת

אם תפנו היום לשם החלפת צנרת פגומה אל אינסטלטור אשר מעודכן בשיטות החדישות ביותר, ומצויד בציוד העדכני ביותר, הרי שהחלפת צנרת נעשית בדרך שונה לחלוטין, אשר אינה פוגעת בכל הקיר.

הטכנולוגיה החדישה כוללות בשלב הראשון דרכי איתור מודרניות לזיהוי מדויק של המקום בו נמצאת התקלה בעזרת מחשב ומצלמה המוחדרת לתוך הצנרת. במקרה כזה, אין צורך לפתוח את הקיר, מספיק לקדוח מספר חורי גישה קטנים במקום בו מתחיל הצינור הפגום, ובמקום בו הוא מסתיים. מכונות הידראוליות דוחפות דרך אותם חורים צינור חדש אל תוכו של הצינור הישן והסדוק. הצינור החדש עשוי מחומרים אפוקסיים, חומרים שהם עמידים בפני דליפות. דחיפת הצינור החדש גורמת לכך שהצינור הישן נבקע, ובכל מקרה אין בו עוד צורך. כל מה שנשאר הוא לסתום חורים קטנים בקיר. איש מקצוע איכותי בתחום האינסטלציה ייתן 10 שנים אחריות על העבודה שהוא ביצע.

פורסם בקטגוריה מאמרים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.