תמיד חייבים להזמין אינסטלטור!

רצוי להבין שברגע שצריך לבצע פתיחת סתימה – מדובר במשימה שאנחנו לא יכולים לבצע בעצמנו. בעבור רבים מאיתנו המחשבה על פתיחת סתימה גורמת ללחץ, ולרצון עז להתקרב לטלפון ולהתקשר אל אינסטלטור שיבוא להושיע אותנו, ולא בכדי. מומלץ כמעט תמיד ליצור קשר עם אינסטלטור, גם במקרה שכל מה שנדרש הוא אך ורק פתיחת סתימה. ברוב המקרים, שיש צורך לבצע פתיחת סתימה, כדאי  להזמין אינסטלטור – מדובר בפרוצדורה לא פשוטה כל כך, אשר דורשת ידע והבנה מקצועית מעמיקה. בסופו של יום, פתיחת סתימה מתעסקת בנושא אחד ויחיד – להוציא את הגורם הסותם החוצה. בכל אופן לפני שיוצרים קשר עם אינסטלאטור, ומסבירים לו מה קרה, חשוב שנבין משהו על סתימות – הן לא קורות ביום אחד. ברוב המכריע של המקרים סתימה לא מתרחשת בגלל שניסינו לתקוע חפץ גדול בתוך הכיור. סתימה מצטברת לאורך שנים כאשר כל פעם חלקיקי פסולת קטנים נדבקים לדפנות של הצינור ותופסים איתם עוד ועוד חלקיקי פסולת – עד לסתימה. אז מה עושים?  מחפשים בעל מקצוע אמין. כיום, כדי למצוא שרברב אמין, אנשים רבים מקלידים בגוגל יצאת צדיק אינסטלטור (בזכות התכנית) כלי למצוא אחד שהשתתף בה.

מה בעצם עושה האינסטלטור?
אז להתקשר אל אינסטלטור על מנת שיבצע פתיחת סתימה, אז איך הוא מבצע אותה? כמובן שכל פתיחת סתימה אחת שונה מהאחרת. פתיחת סתימה בכיור היא לא כמו פתיחת סתימה בשירותים, למרות שבאופן בסיסי מדובר באותו תהליך – הוצאה של הגורם הסותם החוצה. במקרה של סתימה בכיור, האינסטלטור יבצע את התהליך של פתיחת סתימה בשלבים – קודם כל ינסה לשפוך מים חמים אל תוך הכיור – הם לעיתים קרובות ממיסים את החומר הסותם אם קיימת כמות קטנה יחסית שלו. השלב הבא של פתיחת סתימה בכיור הוא שימוש בפומפה. האינסטלטור ינסה לפמפם את הפתח העליון של הכיור בתנועות חזקות במשך מספר שניות. במקרים רבים מאד הוא יצליח לבצע פתיחת סתימה ממש בשיטה זו. אם זה לא עבד, אותו  אינסטלטור. ככל הנראה, יפתח את הצינור של הכיור, ולאתר היכן הגורם הסותם ולהוציא אותו. ברוב המכריע של המקרים – אינסטלטור יוכל כבר בשלב הזה לסגור את הבעיה ולטפל בסתימה.

מה עם פתיחת סתימה בשירותים?
שאלה מצויינת, ההליך של פתיחת סתימה בשירותים אף הוא איננו קל במיוחד ודורש אינסטלטור. על מנת לבצע פתיחת סתימה האינסטלטור יוציא תחילה את כל המים שנסתמו בתוך האסלה החוצה, על מנת לקבל סביבה יבשה בתוך האסלה. על מנת לבצע פתיחת סתימה כמו שצריך, האינסטלטור ישאיר רק מים באזור של פתח הניקוז. כעת, ממש כמו בשלב של פתיחת סתימה בכיור, הוא יקח פומפיה ויתחיל לפמפם את פתח הניקוז. גם פה סביר להניח כי ישתמש בתנועות חזקות למשך מספר שניות עד שהגורם הסותם יצא החוצה. ניתן לראות כי פעולות אלו של פתיחת סתימה חייבות להתבצע על ידי אינסטלטור מוסמך, אשר יוכל לפתור לנו כל בעיה של פתיחת סתימה ביעילות ובמקצועיות.

פורסם בקטגוריה מאמרים, עם התגים , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.