מה עושים עם סתימה בכיור?

קמתם בוקר אחד וגיליתם שיש סתימה בכיור – מה עושים? איך מבצעים פתיחת סתימה? רובנו היינו חושבים לנסות את זה בעצמנו, אבל תתפלאו לגלות כי במקרים רבים שיש סתימה בכיור, מומלץ להתקשר אל אינסטלטור מקצועי ומוסמך, משום שרק הוא יכול לבצע פתיחת סתימה יחסית בקלות. במקרים רבים, של סתימה בכיור, הטיפול הוא די מורכב עבורנו , אך עבור אינסטלטור מיומן הוא פשוט וקל, ואפילו לא כל כך מלכלך. מילת המפתח של פתיחת סתימה היא עבודה בשלבים – אינסטלטור מקצועי לא ישר נרוץ ויפרק את כל הכיור ויחקור אותו לעומקו ולרוחבו, אלא יפסול אפשרויות. סדר הפעולות שלו יהיה מהקל אל הקשה יותר – יתחיל מהפעולות הפשוטות, ואם דרכן הצליח לבצע פתיחת סתימה – מה טוב. אם  לא – האינסטלטור יעבור אל השלב הבא.

כך האינסטלטור פותח סתימה בכיור
דבר ראשון יתכן שאתם סובלים מסתימה מאד פשוטה, ממש בתוך הכיור עצמו. האינסטלטור ישפוך דלי של מים חמים אל תוך הכיור – במקרה שיש לכם סתימה בכיור שהיא פשוטה יחסית, דלי של מים חמים יכול לפתור לכם את הבעיה.
במידה והדלי של המים החמים לא עזר, הוא יעבור אל השלב הבא: יכסה את הפתח העליון של הכיור בנייר דבק, כזה שיהיה עמיד וחזק כמה שיותר. הוא ימלא את הכיור במים, ייקח פומפה ויתחיל לפמפם. במידה ויש לנו סתימה בכיור שקרובה אל חור הניקוז, שיטה זו תעבוד ברוב המקרים, והאינסטלטור יוכל לבצע פתיחת סתימה בצורה מוצלחת למדי – שימו לב שבכל השלב הזה הוא לא הצטרך לפתוח שום חלק בכיור שלנו, ועם זאת כבר הוא כבר טיפל בכמה סוגים נפוצים מאד של סתימה בכיור – זוהי מקצועיות!
אם גם שיטה זו לא עזרה, האינסטלטור יפשיל שרוולים ונתחיל לפרק את הכיור. אין ממה לדאוג, אינסטלטור מנוסה ומקצועי יכול לבצע פעולה זו ביעילות. הוא  יפרק את הכיור כדי לראות איפה הסתימה – פתיחת סתימה זו דורשת יותר ידע מורכב בנושא צנרת. באמצעות מפתח צינורות, הוא ינתק את הסיפון מהכיור. האינסטלטור זיהה סתימה באזור הסיפון? הוא יוציא את הגורם הסותם משם.

ממשיכים לטפל בכיור
כמובן שיש מקרים קצת יותר מורכבים של סתימה בכיור, אבל עדיין כאלה בהם האינסטלטור יוכל לבצע פתיחת סתימה – השיטה המרכזית היא להיעזר בנוזל לפתיחת סתימות. אנשים רבים חושבים כי על-מנת לבצע פתיחת סתימה, ישר צריך ללכת אל הפתרון של הנוזל לפתיחת סתימות, אולם האמת היא כי הנוזל הזה הוא המוצא האחרון, גם של אינסטלטורים מנוסים ומקצועיים. נוזל לפתיחת סתימות אמנם יעיל מאד למקרה של סתימה בכיור, אולם הוא לעיתים עלול לפגוע בצינורות, לכן חשוב מאד להזמין אינסטלטור מקצועי, שיודע את העבודה כדי שיבצע פתיחת סתימה. לכן, אם אתם חוששים לטפל בעצמכם זו בבעיות של סתימה בכיור, מומלץ שלא תחששו ותרימו טלפון אל אינסטלטור מקצועי שיבוא ויבדוק את הבעיה בעצמו.

פורסם בקטגוריה מאמרים, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.