מדוע יש סתימה בשירותים?

נכנסתם אל החדר השירותים ולפתע גיליתם כי יש סתימה באסלה. לפעמים, לפני שאתם ישר מזדרזים לקרוא לאינסטלטור, חשוב שתבינו למה יש סתימה בשירותים, וממה זה נוצר ברוב המקרים. ברוב המקרים סתימה באסלה נוצרת לא בבוקר בהיר אחד, אלא בתהליך של מספר שנים ולעיתים עשרות שנים. אז איך הגענו למצב שיש לנו סתימה בשירותים? באופן עקרוני, כאשר אתם לוחצים על הידית שמורידה את המים בשירותים שלכם, הפסולת שבתוך השירותים ממשיכה הלאה אל צינורות הביוב ומשם אל מערכת הביוב העירונית.
אולם סתימה באסלה היא למעשה תוצאה של הישחקות הצינורות הללו לאורך זמן – חלק מן הפסולת עלול לעיתים להידבק אל דפנות הצינורות ולא להמשיך הלאה. כך בעצם, נוצרת סתימה בשירותים בתהליך מעגלי יחסית – מכיוון שבדפנות הצינורות החלה להידבק פסולת. פחות פסולת נוטה בהמשך להמשיך את דרכה אל הביוב, ובמקום זה היא נדבקת אל הפסולת, שכבר הודבקה אל דפנות הצינור. בסוף מצטברת המון פסולת – עד שיש לנו סתימה בשירותים. אם המקור הוא בביוב, יש להזמין ביובית.

מה עושים עם סתימה באסלה?
גיליתם סתימה באסלה? דבר ראשון לא צריך להילחץ. מה שחשוב לעשות זה להתקשר אל אינסטלטור, במקרים רבים, סתימה בשירותים איננה ניתנת לטיפול בידיים לא מקצועיות – ולא מספיק להבין מה המקור של סתימה בשירותים, על מנת שנדע איזה צעדים עלינו לנקוט. אם יש לנו השערות מדעו יש לנו סתימה בשירותים – ניידע את האינסטלטור.
בשלב הראשון האינסטלטור יבדוק האם יש לנו רק סתימה באסלה, או שאולי יש לנו דווקא בעיה בכל הבית – הוא יבדוק בשירותים נוספים בבית אם יש לכם, כיורים ומקלחות ותעלות ניקוז אם קיימות – במידה ויגלה בעיה גם בהם, סימן שאין לכם סתימה באסלה, אלא בעיה כוללת של ניקוז בביתכם, ואולי אף בניין כולו, ואולי אף ברחוב. במקרים כאלה, אגב, מומלץ להתקשר למוקד העירוני שלכם. אבל אם ראיתם, כי יש אך ורק סתימה בשירותים, ולא בשום מקום אחר בבית – אפשר להתחיל בטיפול.

כך מטפלים בבעיה של סתימה באסלה
תתפלאו, אבל לבעיה שנראית מורכבת כ"כ כמו סתימה בשירותים, יש כלי אחד שיכול לפתור את הכל די בקלות – פומפה. דבר ראשון אם גיליתם שיש לכם סתימה באסלה האינסטלטור ירפד את האזור סביב במגבות, כדי שהרצפה מסביב לא תתרטב ותתלכלך. כעת, הוא יתחיל להוציא את המים מן האסלה, במידה כזו שיישארו מים רק בתחתית פתח הניקוז. כעת כל שנותר הוא רק להתחיל לפמפם עם הפומפיה במשך כ30 שניות ברצף בחוזקה. ברוב המקרים, של סתימה בשירותים הגורם הסותם יצא לבסוף החוצה. מדובר בפעולה שדורשת מאמץ מסויים, וכן גם ידע באינסטלציה ולכן חשוב להזמין אינסטלטור מנוסה הביתה. אם לאחר ניסיונות רבים אתם רואים, כי הפעולות לא עזרו ועדיין יש לכם סתימה באסלה – האינסטלטור יעבור לשלב של בדיקת הניקוז – הכל למען פתרון הבעיה במהירות.

פורסם בקטגוריה מאמרים, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.